A legtöbben csak elszáguldanak a Regensburg mellett. Kár! A város Bajorország egyik legszebb települése és még a sörturisták számára is akad felfedezni való.
Mintegy 1400 műemléke közül az egyik leghíresebb az ősrégi kőhíd, az 1135 és 1146 között épült, 310 méter hosszú, tizenhat lyukú Steinerne Brücke. A Duna bal partján, a híd egyik lábánál máris ott egy történelmi gasztronómiai lelőhely, mely majdnem egyidős az ősi építménnyel: a Historische Wurstküche faszénparázson sült kolbászkáival, finom káposztasalátájával minden bizonnyal Európa legrégebbi lacikonyhája.
A hídon átkelve, a túloldalon is hasonló, régmúltbeli nevezetességet találunk, a város legnagyobb sörkertjét: a Spitalgartent. Ha bárkinek is kétségei lennének a sör jótékony és gyógyító hatásairól, a regensburgi Spitalgartenben végképp eloszlathatja ezeket. Az egykoron apácák által működtetett Katarina kórház 1226 óta őrzi sörfőzői tradícióit, mióta a városi tanács elrendelte, hogy a betegek gyógyulását naponta egy-egy korsó sörrel segítsék.
A malátát és a komlót a városi polgárság és az egyház biztosította a kórház részére. Annak idején Bajorországban számos ilyen sörfőzde létezett. Ezek többsége a XIX. század elejére magántulajdonba került, a regensburgi azonban, a bajor király külön engedélyével, alapítványi sörfőzdeként megőrizhette tradícióit. Szerencsénkre. Így a kórház mellett a Spitalkeller tágas termeiben egész évben, tavasztól őszig fantasztikus sörkertben, pompás sörök és finom ételek mellett múlathatjuk az időt. Mindezt barátságos árakon: a sör 3, az ételek többsége kevesebb mint 10 euróba kerül.