A sörgyártók világszerte keresik a különféle sörcikkgyűjtők kedvét. Nagyon sok a sörhöz szorosan köthető vagy csak lazán kapcsolódó tárgy van, mert a sör szerelmesei mindent összegyűjtenek, ami kedvenc italukkal kapcsolatos.
Gyűjtik a sörcímkét, az alátétet, a söröspoharakat, a korsókat, a koronazárat, a sörös dobozokat, a kocsmai számolócédulákat, a sörnyitókat, a sörösüvegeket, a sörgyárak képes levelezőlapjait, a sörről írott könyveket, hogy csak a legfontosabbakat említsem. A világ számos országában jól működő klubokban folyik a cserebere és rendszeresek a nemzetközi gyűjtőtalálkozók, sőt nem egy országban külön folyóirat foglalkozik a különféle gyűjtési területekkel.Szükség is van rájuk, mert a sörgyárak folyamatosan gondoskodnak az újdonságokról, változtatják az etikettet, a címkét, a csomagolást. Ezzel fenntartják az érdeklődést, hiszen a gyűjtemény sohasem lehet teljes.
A gmündi Engel sörfőzde – annak ellenére, hogy sörei sokféle elismerést bezsebeltek már – különleges hangsúlyt fektet a sör csomagolására is. A különleges palackba zárt árpalevet minden bizonnyal a gyűjtők is örömmel fogják vásárolni. A Fliegerbier palackot formázó fémdoboza kengyelzárral, pedig igazi dizájner remekmű. Ugyancsak nekik köszönhetően került sörösdobozra Napólen Grand Armee-ja, vagy Hamlet nagy sörmonológja a Two beers or not to be. A gyűjtők őszinte bánatára, azonban a sörgyár beszüntette a „csodás csomagolást” ezzel is emelve a megmaradt darabok értékét.