Bár a tibetiek a különféle alkoholokat általában Kínából hozzák be, természetesen maguk is állítanak elő alkoholt: sört, és pálinkát. Közép-Tibetben a tea mellett a pálinka teljesen szokásos ital, míg az indiai határ mentén, valamint a Himalája kisebb városaiban, ahol a lakosság tibeti, sört erjesztenek.
A csang-ot Tibetben rizsből, kukoricából, zabból, búzából, kölesből vagy árpából készítik. Árpa vagy köles esetében a szemeket először megpirítják, majd durvára darálják, azután megfőzik és levegőn valamelyest megszárítják. Megsózzák, és tcsonug-tcsi-vel (szárított élesztő) keverik, végül az egészet egy nagyobb gombóccá formálják és erjedni hagyják. Néha az élesztőbe porrá tört borsot is kevernek. Ezután az erjedt gabonából betesznek valamennyit egy hosszú keskeny fahordóba majd a gabonát leöntik forró vízzel, amelyhez némelyek cukrot is adnak. Rövid idő elteltével elkészül a sör, amit nem úgy isznak, mint a teát, hanem (általában langyos állapotban) nádszállal szívják.
Kitűnő csang-ot lehet készíteni rétegenként lerakott és két hónapon át lefedve tárolt gabonából. Amikor megszáradt, kosarakban tárolják, ahonnan mindig szükség szerint kivehető a megfelelő mennyiség. Az ital erőssége természetesen attól függ, mennyi ideig erjesztették a gabonát. Tibetben általánosságban a viszonylag alacsony alkoholtartalmú sört kedvelik.
(Köszönet Hendrey Tibornak a cikkhez nyújtott segítségért)